Enam kui 2500 erinevat toodet kohapeal kohe olemas!

Sonim XP3300 / 5300 GPS kaartide seadistused

Sonim XP3300 / 5300 GPS kaartide seadistused


Soovitav on AGPS seadistada, et asukoht tuleks kiiremini ja täpsemalt:

Settings > AGPS settings > GPS: on, AGPS Profiles: valida esimene, Edit > Address: supl.nokia.com, port 7275, TLS: on. Data account: valida toimiv account.
Võib proovida ka alternatiivseid AGPS servereid (saab defineerida teiste profiilidena): supl.google.com ja web.emt.ee , mõlemal port sama (7275), aga hetkel Nokia oma tundub toimivat kõige kindlamini.

Kaardirakenduse alla laadimine:

On kaks head kaardirakendust, mis on üsna sarnased. Mõlemad on tasuta, võimaldavad kohanimede otsingut, GPS kasutamist jne.
Olulisemad erinevused on kaardiandmetes:
* Nutiteq Nutimap - toetab Eesti-spetsiifilisi kaardiallikaid (Maa-amet ja Topokaardid), aga vajab on-line ühendust ja alla laetud kaartide osa hetkel ei toimi Sonim telefonidel.
* MGMaps - toetab alla laetud kaarte (OpenStreetMap), aga ei ole Eesti-spetsiifilisi kaardiallikaid

a) Nutiteq NutiMap Eesti kaart: mine telefoni Browseriga m.nutiteq.ee aadressile, ja lae sealt alla. Kaarditüübi vahetus: vajuta "0".

b) MGMaps: mine telefoni browseriga wap.mgmaps.com, valida esimene (Generic) versioon. Ei tohiks valida mittesigneeritud versiooni, muidu offline kaarte ei saa kasutada!

MGMaps rakenduses on võimalik eelnevalt allalaetud kaartide (Offline maps) kasutamine:
c) Kaartide enda allalaadimine:
Lihtne ja kiire: valmispaketid Eesti ja mitmete teiste linnade/riikide kohta leiab lingilt www.nutiteq.ee/nutimap.html
Tuleks laadida alla soovitav .zip-fail, see lahti pakkida telefoni mälukaardile või sisemällu.

Keerukam variant: kasutada Mobile Atlas Creator (mobac.sourceforge.net) tasuta rakendust, tekitada MGMaps formaadis andmepakett. Seal saab valida endale soovitava ala ja suurendusvahemiku.

d) MGMaps seadistamine alla laetud kaartide kasutamiseks:
1. käivita rakendus
2. Rakenduse Menu>Settings>Map Browsing. Lülitada sisse Stored Maps; ja kui on vaja täiesti välistada online ühendus siis ka Offline Mode. Seejärel samas dialoogis Menu>Browse... valida kataloog, kuhu on pandud offline kaardid. Menu>Save sulgeb selle dialoog
3. Menu>Settings>Map types - kontrollida, kas OpenStreetMap > OpenStreetMap (Mapnik) on sisse lülitatud (aktiveeritud).
3. Sulgeda ja avada rakendus uuesti. Küsitakse õigusi failide lugemiseks, vastata esimene valik (luba alati).
4. Kui kaarti ei näe, siis kontrollida, kas kaarditüüp on "OpenStreetMap". Seda saab vahetada klahvi "0" vajutusega. Samuti kontrollida, kas kaardivalik on samal alal, mille kohta on allalaetud paketid. Kaardi peaks nähtavale tooma ka väljasuurendus (* klahviga), üldkaart on laiema ala kohta.

Allikas: http://www.nutiteq.ee/sonim-xp3300-kaardid